Elképesztő steampunk szobrok limlomokból

Korábban már írtam a steampunk stílusról, méghozzá egy olyan bejegyzésben, ahol nagyon különleges ékszereket mutattam meg. Ez az irányzat viszonylag új keletű, mondhatni gyerekcipőben jár. Művelői igazán kifinomult munkát végeznek, hiszen a steampunk stílusban fontos a türelem és az apró, illetve nem mindennapi alkatrészek pontos összeillesztése, eggyé formálása. Ennek köszönhetően lesznek az alkotások valóban művésziek.. Aprólékos munka, hangsúlyos kiegészítők és egyedi stílus.

Ez jellemző a következő szobrokra is.. 

Ebben a bejegyzésben egy litván művész, Artūras Tamašauskas alkotásait láthatjátok, különleges steampunk stílusú szobrokkal a középpontban. Az alkotások különféle antik és metál alkatrészekből készülnek. Mielőtt azonban megmutatnám ezeket a hihetetlen részletességgel megformált tárgyakat és használati eszközöket, jöjjön egy kis fogalommagyarázat.

Mit jelent a steampunk? 

“A steampunk műfaja az 1980-as években és az 1990-es évek elején jött létre. A steampunk alkotások gyakran tartalmaznak  – a viktoriánus korszakból eredő – anakronisztikus technológiát vagy futurisztikus innovációt. A technológia magában foglal olyan fiktív gépeket, amelyekhez hasonlók megtalálhatók például  H. G. Wells, Jules Verne, vagy kortárs szerzők Philip Pullman, Scott Westerfeld műveiben is. A divat, kultúra, építészeti stílus és művészet kiindulópontja is a viktoriánus perspektíva.”

forrás itt 

Jöjjenek az újrahasznosított elemekből készült tárgyak. Jó játék lehet, ha megpróbáljátok részletesen megfigyelni a szobrok elemeit, és ismerős használati tárgyakat felfedezni bennük. 

Polipos ékszerdoboz 

Királyi Pingvin – a teste egy motorkerékpár lámpájából készült

Kaméleon

Malacpersely

Kávéfőző ember

Futó strucc

Űrhajós

Rozmár

Vintage autó rádió 

További képekért kattints ide!

forrás: boredpanda

 

Címkék: , , , , ,

Köszönöm, hogy a Kre.Art. oldalára látogattál!

Ha tetszett a bejegyzésem oszd meg másokkal is!

Ha csatlakozni szeretnél a facebook oldalamhoz, kattints a képre! 

 

Tovább a blogra »